AdSense 728×90

Co je to Informační systém datových schránek?

 

Informační systém datových schránek (ISDS) je informační systém veřejné zprávy, který obsahuje údaje o datových schránkách, uživatelích, přístupech do schránky a dalších událostech, které jsou spojené s jejich provozem. Tento systém vlastní Ministerstvo vnitra a provozuje ho držitel poštovní licence.

Informace, které jsou uvnitř systému, nejsou nikde vidět, proto jsou neveřejné. Správce ani provozovatel systému nemají přístup do datových schránek jiných uživatelů (např. o zápisech a výmazech z rejstříků, o vzetí do vazby či nástupu trestu atd.), pokud Ministerstvo vnitra potřebuje nutně zjistit nějaké informace, tak se může podívat do evidence obyvatel.

Přístup na datové schránky je přes webové rozhraní, které je provozované Ministerstvem vnitra ČR na adrese www.mojedatovaschranka.cz.

Informační systém datových schránek byl (ISDS) byl spuštěn 1.července 2009, a to na základě zákona č. 300/2008 Sb. o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. ISDS je informačním systémem veřejné správy ve smyslu zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy, v platném znění. Informační systém datových schránek se dále řídí vyhláškou č.194/2009 Sb a provozním řádem.

  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy