AdSense 728×90

Problémy při zřizování datové schránky

V tak rozsáhlé agendě, jakou je zřizování datových schránek může dojít k situaci, kdy ministerstvo nebude mít všechny informace potřebné k provedení správního úkonu zřízení datové schránky, přidání další oprávněné osoby, či jiného úkonu.
V takovém případě bude ministerstvo obvyklým způsobem podle právních předpisů žádat žadatele o doplnění údajů, které jsou pro provedení takového správního úkonu nutné. S výjimkou změn, které si v Informačním systému datových schránek provádí uživatel sám (změna hesla, změna notifikačních údajů a podobně), jsou veškeré změny vždy schváleny úředníkem ministerstva. Někdy se jedná o schválení bez posouzení „živou osobou“. Doporučujeme všem, aby žádosti vyplňovali pečlivě a úplně a přikládali k nim doklady, které dané skutečnosti potvrzují.

 1. Luděk dítě
  31.01.2012 na 07:42 | #1

  Dobrý den
  Nechal jsem si v listopadu 2011 na MÚ Ve Vlašimi zřídit datovou schránku,kde jsem zadal všechny údaje včetně emailu.Do dnes mi nepřišlo nic o zřízení schránky nebo jakákoliv informace!!!
  děkuji za odpověď
  L.Dítě

  Admin:
  Požádejte o datovou schránku znovu, jako důvod o nezřízení DS se většinou udává nedodání všech údajů ze strany žadatele. Případně můžete zavolat na infolinku 270 005 200, kde se dozvíte, jestli byla Vaše žádost přijata.

 2. admin
  02.03.2012 na 14:20 | #2

  @Luděk dítě
  Podejte žádost ještě jednou na nejbližší pobočce CzechPOINTu – seznam je na http://www.czechpoint.czJsou zpravidla na pobočkách České Pošty, matrice nebo Obecním úřadě.

 1. Žádné zpětné odkazy