AdSense 728×90

Výukový kurz

29.02.2012

Vytvořil jsem výukový kurz v prostředí LMS Moodle. Tento kurz se nachází pod jménem Diplomka – Bartuška na internetové adrese http://vyuka.fai.utb.cz. Kurz je určen především pro podporu přípravy pracovníků veřejné správy v oblasti implementace datových schránek a pro další zájemce o systém datových schránek. Výukový kurz je otevřený, tedy přístupný všem uživatelům systému LMS Moodle.

Příručka pro používání kurzu v LMS Moodle

Tato příručka je psána jako návod pro pracovníky veřejné správy, tedy například škol, úřadů a dalších státních institucí pro úspěšnou práci se systémem LMS Moodle, kde se nachází výukový kurz pro systém Datových schránek.

Přihlášení do systému LMS Moodle

Pro to, abyste se mohli kurzu účastnit, je nutné být zaregistrován v systému LMS Moodle. Pokud zaregistrováni dosud nejste, musíte provést registraci. Na internetové adrese http://vyuka.fai.utb.cz klikněte vpravo nahoře na „přihlásit se“ a dále zvolte tlačítko „začněte nyní vytvořením nového účtu“

Formulář pro vytvoření nového účtu v systému LMS Moodle

Formulář pro vytvoření nového účtu v systému LMS Moodle

Dále si zvolte a vyplňte Vaše uživatelské jméno a heslo. Dále je třeba doplnit e-mailovou adresu, Vaše jméno a příjmení, město a stát. Poté zvolte tlačítko „vytvořit můj nový účet“ a následně Vám přijdou na e-mail potvrzené přihlašovací údaje.

Zapsání do kurzu Diplomka – Bartuška

Pomocí těchto údajů se po potvrzení Vašeho e-mailu přihlaste. Nyní je před Vámi seznam kurzů (viz obr. níže). Do tohoto kurzu na datové schránky se přihlásíte tak, že ho vyberete ze seznamu. Tento kurz se nachází v kategorii ostatní. Nebo můžete úplně dole vyhledat kurz podle názvu. Zadejte tedy do hledání jméno kurzu: Diplomka – Bartuška.

Seznam kurzů v systému

Seznam kurzů v systému

Dále zvolte v menu vlevo „zapsat se do tohoto kurzu“. Proveďte potvrzení, že se opravdu chcete zapsat. Poté se stáváte účastníkem kurzu.

Potvrzení zájmu o účast v kurzu

Potvrzení zájmu o účast v kurzu

Kurz

Jako účastník kurzu máte přístup k vloženým datům a obsahu, v tomto případě tedy k PDF souborům s příručkou (praktickou částí) pro ovládání systému datových schránek. Jedná se e-learningovou podporu přípravy pracovníků veřejné správy.

Obsah kurzu

Obsah kurzu

Jednotlivé kapitoly kurzu ve formě PDF souborů můžete jednoduše otevřít ke čtení, nebo si je uložit do svého počítače. Pro uložení stiskněte na požadovaném PDF souboru pravé tlačítko myši a vyberte z kontextové nabídky volbu „uložit jako“.

Další možnosti kurzu

V systému LMS Moodle můžete v tomto kurzu pouze prohlížet a stahovat si dostupné soubory. Z dalších funkcí týkajících se samotného prostředí doporučuji použít volbu „profil“, kde si můžete nastavit svůj kompletní profil v systému LMS Moodle. Dále doporučuji prohlédnout další otevřené kurzy. Pro vyškrtnutí z kurzu použijte tlačítko vyškrtnout z kurzu v levém panelu, pod nadpisem správa.

Komentáře jsou uzavřeny.