AdSense 728×90

Aktivace datové schránky

Pokud zákazník nebo subjekt chce odesílat datové zprávy se závazky nebo bez nich, musí využívat kreditní systém datových schránek. Ve srovnání s doporučenou poštou je odesílání levnější. U zpráv odeslaných na kredit se vyplatí vždy, u smlouvy již od odeslání dvou zpráv měsíčně.

Pokud  subjekt využívá služeb datových schránek častěji, je výhodnější uzavřít smlouvu v klientské zóně České posty. Tím získá výhody v podobě poštovních datových zpráv, které jsou mnohem levnější.

 

Schránka je akivní již při prvním přihlášení

 

Zde je návod ve 3 krocích:

 • objednávka služby je dostupná po přihlášení do klientské zóny. Pokud nejste ještě v Klientské zóně registrován/a, založte si nejdříve přístupový účet. Po přihlášení do Klientské zóny, vyberte službu „Poštovní datová zpráva“ a zadejte identifikační číslo datové schránky.
 • nyní můžete začít vyplňovat registrační formulář pro objednání služby. Po vyplnění povinných údajů vám odešleme do vaší datové schránky datovou zprávu s kontrolním PIN kódem. PIN kód slouží k dokončení objednávky a aktivaci služby.
 • doručený PIN kód zadejte do příslušného pole v aktivačním formuláři. Po výběru způsobu fakturace a kontrole PIN kódu vám aktivujeme odeslání poštovních datových zpráv na smlouvu.
 1. Vladimír Schnelzer
  17.01.2012 na 09:46 | #1

  Dobrý den.

  Dne 3.6.2010 nám vypršelo heslo na datové schránky,od této doby jsme datové schránky nepoužívali.Chtěli by jsme je znovu obnovit,ale na staré přístupové hesla nás to už nepustí.
  Můžeme požádat o nové data? Kontaktní adresa : KAMLACH a spol.s.r.o.
  Za Jitonou 250
  381 01 Český Krumlov

  Admin: Samozřejmě, obraťte se na nejbližší pobočku CzechPoint a zde vám vydají nové přístupové údaje. Poprvé je to dokonce bezplatné

 2. admin
  04.03.2012 na 11:37 | #2

  @Vladimír Schnelzer
  Dobrý den, musíte požádat o zneplatnění přístupových údajů a vydání nových přístupových údajů na nejbližší pobočce CzechPoint, což je zpravidla nejbližší pobočka České Pošty. Tento úkon je bezplatný, jen nezapomeňte s sebou vzít občanský průkaz a údaje o vaší DS. Přeji pěkný den.